1. Nesil Kulaklık Airpods Pro Hakkında Her Şey

Apple uzun zamandır insanlar tarafından konuşulan önceki modellere oranla daha farklı olması beklenen 1. Nesil Airpods Pro’yu Ekim ayında tanıttı. Airpods Pro diğer kulaklıklara göre aktif gürültü engelleme, IPX4 su geçirmezlik ve özelleştirilebilen silikon uçları ile farklılaşıyor. Aslında bu saydığımız özellikler Airpodslar içerisinde bir ilk de diyebiliriz.

AirPods Pro’daki Yenilikler

AirPods’a aslına bakılırsa kullanıcıların beklediği birçok özelliği kullanıcılara sunuyor. Bu özelliklerin neler olduğu, kullanıcılara ne gibi faydalar sunduğunu tek tek anlatmaya çalışacağız.

Aktif Gürültü Engelleme

Kullanıcıların yüksek çoğunluğu markadan gürültü engelleme teknolojisini istiyordu. Apple’da buna kulak vererek yeni AirPods modelinde  gürültü engelleme teknolojisine yer verdi.

Yeni Tasarım ve Silikon Uçlar

AirPods ilk iki üründeki tasarımına göre AirPods Pro’da değişikliğe gitti. Kulaklık tam olarak kulak içi yapısına bürünmeye başladı. Kulaklığın sağ ve sol bölümünde bulunan çubuk tasarım öncekilerini andırmasına rağmen birebir olarak aynı değil. Bunun dışında da üç farklı silikon uç seçeneği bulunmakta.

Kulak Ucu Testi

Airpods, bu özelliği ile kulağınız için uygun olan silikon ucunu bulmanızı sağlıyor. Ses seviyelerini ölçen bir algoritma sayesinde bunu yapabilen cihaz, üç farklı silikon arasında geçiş yaparak en doğru kulak ucunu kullanmanıza yardımcı oluyor.

Gelişmiş Ses İçin Uyarlanabilir EQ

Adaptif EQ sayesinde kullanıcılara daha iyi bir ses performansı sunan kulaklık bunun yanında Bluetooth 5.0 desteği veriyor.

Kablosuz Şarj Kutusu

Kulaklık kablosuz şarj desteği sunuyor. Qi destekli şarj aparatları ile birlikte kullanılabilen AirPods, kabloya olan bağımlılığı ortadan kaldırmış oluyor.

Su ve Ter Direnci

Yeni AirPods da IPX4 sertifikası bulunuyor. Yani bu şu anlama geliyor: kulaklık su ve tere dayanıklı. Kulaklık kullanıcılara, hafif yağmur, su sıçraması ya da yapılan egzersiz sonrasında su gelmiş olsa bile herhangi bir sorun yaşatmıyor.

H1 Yongası

Kulaklığın içerisinde yeni nesil H1 yongası bulunuyor. Apple bu yongayı 2019 modelleri için geliştirmişti. Bu yonga, bağlantı eşleşme süresini minimum süreye indirmekle birlikte, pil ömrünü ve verimliliğini önemli oranda artırmakta. H1 yongası ayrıca “Hey Siri” komutunu eller serbest modda vermeyi de sağlamakta.

AirPods Pro Fiyatı

AirPods Pro 30 Ekim’de satışa sunuldu. AirPods Pro’nun ülkemizdeki fiyatı 1.899 TL olarak belirlendi. Ayrıca AirPods’un standart paketinin fiyat etiketi ise 1.399 TL olarak bulunmaktadır.
Open chat
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirm?