MacBook Kapanma Sorunu

MacBook’unuz aniden kapanıyorsa veya kapanacağına dair bir ileti alıyorsanız yapmanız gerekenleri yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. MacBook’un neden kapandığı önemlidir. Adaptör sebebiyle veya yüklediğiniz program MacBook’ta kapanma sorunu yapıyor olabilir. Bir diğer kapanmaya neden olan sorun ise MacBook’un fazla ısınmasıdır. MacBook kapanma sorunu neden olmaktadır? En sık kapanmaya neden olan sorun, yüklenen yazılım ve donanımlardır. Adaptör değişikliğinden kaynaklanan sorunlar MacBook kendiliğinden kapanıyor ve bu sorun fazla ısınmadan kaynaklanıyorsa fan blokları bozulmuş olabilir. MacBook kapanma sorunun bir diğer nedeni bakımsızlık ve aşırı tozlanmadır. MacBook’ta kapanma sorunu olmaması için yılda bir kez komple bakım yapmalısınız. MacBook’ta kapanmaya neden olan en önemli etken, yüklenen donanım ve yazılımlardır.

Yazılımlarınızı Kontrol Edin

Tüm yazılımları güncelleyin Mac eğer uygulamanızı sorun olarak görüyorsa çöpe at bildirimini ekrana gönderir. Güvenli modu açın MacOS’i yeniden yükleyerek, bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Donanımlarınızı Kontrol Edin

MacBook’u kapatın Çevre birim aygıtlarının bağlantısını kesin Mac’i yeniden başlatın Mac’i kullanmaya başlayabilirsiniz. Yeniden başlatılıyor ibaresi gelmezse aygıtları tekrar bağlayabilirsiniz. MacBook bilgisayarınızda ısınma sorunu varsa yüksek ihtimalle fan blokları tıkanmış bu yüzden de yeterli seviyede soğutma işlemi gerçekleşmiyor olabilir. MacBook bilgisayarınızı uzun süre kullanabilmek için yılda en az bir kez bakım yaptırmak gereklidir. Sorun hala çözülmezse Apple teknik servis veya Apple İndependent Repair Provider (Apple Bağımsız Onarım Sağlayıcısı) ile iletişime geçin.
Open chat
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirm?