MAC SICAK KÖŞELER

MacBook bilgisayarında ekranı hızlıca kilitlemek, başlatma çubuğunu açmak, ekran koruyucuyu etkinleştirmek gibi işlemler yapmak isterseniz Mac’teki Sıcak Köşeler tam size göre.
Sıcak Köşeler, belirli bir eylemi gerçekleştirmek için ekranın dört köşesinden her birini kullanma imkanı yaratan Mac’te kullanışlı bir özelliktir. Örnek vermek gerekirse ekranın sol üst köşesine başlatma paneli veya görev kontrolü atayabilirsiniz. Sıcak Köşeler, klavye kısayollarını da hızlı bir şekilde kullanmanızı sağlar.

Sıcak Köşeler Nedir?

Sıcak Köşeler, ekranın köşelerinde çalışan ve belirli işlevleri yerine getirmek için her köşe başında etkinleştirilebilen basit hareketlerdir. Sıcak Köşeler ile belirli işlevleri seçebilirsiniz.

Sıcak Köşeler Nasıl Kullanılır?

Mac bilgisayarlarda Sıcak Köşeleri kullanmak için;
Sistem tercihlerini açın.
Masaüstü ve ekran koruyucuya tıklayın, sonra ekran koruyucuya tıklayın.
Ardından Hot Corners düğmesine tıklayın.
Kullanmak istediğiniz her köşe için açılır menüyü tıklayın. Ardından bildirim merkezi, launcpad veya ekranı kilitle gibi bir seçenek seçin.
Son olarak tamama tıklayarak Sıcak Köşeleri kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sıcak Köşeler Mac Bilgisayarda Çalışmıyor Ne Yapmalıyım?

Birçok Mac kullanıcısı, Sıcak Köşelerin Mac’i daha verimli kullanılmasını sağladığını düşünüyor. Oldukça kullanışlı olan Sıcak Köşeler bazen Mac bilgisayarlarda düzgün çalışmayabilir. Bu durumda yapılması gereken ilk şey Mac bilgisayarın güncellenmesidir. Güncelleme yaptığınız halde Sıcak Köşeler düzgün çalışmıyorsa;
Mac bilgisayarı kapatıp yeniden açın. Yeniden başlattığınız bilgisayarınızda Sıcak Köşeleri kullanmaya devam edebilirsiniz.
Mac’i yeniden başlattığınız halde Sıcak Köşeler sorunu hale devam ediyorsa Dock’u yeniden başlatarak sorunu çözebilirsiniz.
Mac’i güvenli modda yeniden başlatabilirsiniz. Güvenli mod , Sıcak Köşeleri düzeltmek için en iyi seçenektir. Güvenli mod, başlangıç diskini kontrol ederek Sıcak Köşeleri kullanmanıza olanak sağlar.

Open chat
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirm?