Apple’ın iPhone serisiyle beraber en sık tercih edilen aksesuar ürünü Apple Watch’tır. iPhone’un Apple Watch ile uyumlu bir şekilde çalışması ve saatin sunduğu özellikle Watch serisini oldukça öne çıkarmakta. Apple Watch’ın bu kadar öne çıkmasında özellikleri ve tasarımının haricinde kullanımının da kolay olması oldukça etkili. Cihazın kullanım kolaylığı sağladığı noktalardan bir tanesi de veri aktarımı özelliğidir. Mesela yeni bir iPhone aldığınızı varsayalım. Apple Watch’ınızı bu yeni iPhone’unuzla nasıl eşleştirebilirsiniz? İşte biz de bu yazımızda tam olarak bu soruyu cevaplayacağız. O zaman anlatmaya başlayalım.

Apple Watch’ı Yeni iPhone ile Eşleme İçin Neler Gereklidir?

Apple Watch’ı yeni aldığınız iPhone ile eşleyebilmeniz için şunlar gereklidir;

  • Apple kimliği ve parola
  • Eski iPhone ve yeni aldığınız iPhone Wi-Fi’ye bağlı olmalı
  • Apple Watch’ın ve iPhone’nuzun şarjı en az P olmalı
  • Apple Watch parolası

Öncelikle yapmanız gereken işlem Apple Watch’ınızı yeni aldığınız iPhone’a geçirmeden önce güncellemeniz gerekmekte.

Apple Watch’ı Yeni iPhone ile Eşleme

Apple Watch’ı Yeni iPhone ile Eşleme

Ardından yedekleme yapabilmek için eğer ki iCloud’u kullanıyorsanız Ayarlar>İsminiz>iCloud>Sağlık seçeneklerine tıklamalısınız. Burada yapmanız gereken “Sağlık” uygulamasının açık olup olmadığına bakmak olmalı. Eğer ki yedekleme işlemi için bilgisayarınızı kullanıyorsanız “Sağlık” içeriğinizi kaydedebilmek adına yedeklemenizi şifreleyin.

Apple Watch’ı Yeni iPhone ile Eşleme2

Apple Watch’ı Yeni iPhone ile Eşleme2

iCloud’dan ya da bilgisayarınız üzerinden eski iPhone’unuz gerekli olan yedekleme adımlarını atın. Ardından yeni iPhone’unuzda, iCloud ya da iTunes yedeklemeniz olup olmadığı sorusu ile karşılaştığınızda en son yedeklemenizi seçin. iPhone’unuz Apple Watch’unuzu kullanmak isteyip istemediğinizi sorarsa karşılık olarak “Sürdür” seçeneğine tıklayın.

Apple Watch’ı Yeni iPhone ile Eşleme3

Apple Watch’ı Yeni iPhone ile Eşleme3

iPhone’unuz ile Apple Watch’ınızı birbirine yakın bir şekilde tutup, yeni iPhone’unuz üzerinden Apple Watch uygulamasını açmaya çalışın.

Apple Watch’ı Yeni iPhone ile Eşleme4

Apple Watch’ı Yeni iPhone ile Eşleme4

Ardından da saatinizin yanında bulunan “i” simgesine tıklayıp ‘Apple Watch eşlemesini kaldır’ seçeneğine tıklayın.

Apple Watch’ı Yeni iPhone ile Eşleme5

Apple Watch’ı Yeni iPhone ile Eşleme5

Sonrasında da yeni iPhone ile Apple Watch’ımızı yeniden eşleştiriyoruz. Eşleme işlemini gerçekleştirdikten sonra da yedeği göstererek, eşlemeyi kaldırdığımız zamanki hale geri getirebiliyoruz.