Apple Genius Bar Nedir? Nasıl Randevu Alınır?

iPhone, iPad, Mac ya da herhangi bir Apple cihazı hakkında problem mi yaşıyorsunuz? Tabii ki Apple’da her şirket gibi yaşadığınız sorunu çözmenize yardımcı olacak ama farklı bir metotla. Apple, yaşanan birçok problemin telefon görüşmesiyle, sohbet sayesinde ve mail yoluyla çözülebileceğine inanıyor. Apple’ı diğer şirketlerden ayıran özellik ise Apple Store mağasında bulunan Apple Geniuses üzerinden uygulamalı bir şekilde destek sunuyor olması.

Apple Store’da yer alan Genius Bar’da bir Genius ile konuşabilir ve sorununuzu çözebilirsiniz. Fakat bunu yapabilmeniz için önceden randevu almanız gerekiyor. O zaman artık nasıl randevu alabileceğinizi anlatmaya başlayalım.

Online Olarak Apple Store Randevusu Nasıl Alabilirsiniz?

Bir genius ile Apple Store’dan randevu almak için, Apple’ın web sitesinde yer alan Genius Bar sayfasına gitmeniz gerekiyor. Eğer yaşadığınız problem yazılımdan kaynaklanıyorsa bu sayfada telefon, sohbet ya da e-posta kanalları aracılığıyla ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Burada aynı zamanda bir Apple mağazasıyla iletişime geçemeyen kişiler varsa o kişiler için cihazlarını Apple onarım merkezine gönderme ile ilgili bilgiler bulunuyor. Bunun dışında donanımsal bir probleminiz varsa hafifçe aşağı kaydırarak donanım yardımı al seçeneğine tıklayabiliyorsunuz.

Bir sonraki sayfada sorununuzu doğru bir şekilde anlayabilmek için önünüze farklı farklı ürünleri getiriliyor. Aygıtın ne olduğunu ve sorunu tanımladıktan sonra nasıl çözülebileceğine dair ipucu veriliyor.

Şimdi ise karşınıza birden fazla seçenek çıkıyor. Bu seçenekler şöyle: onarım için gönder, arama, sohbet. Eğer vakit kazanmak istiyorsanız size telefon üzerinden ya da sohbet üzerinden iletişime geçmenizi öneririz. Fakat sorunu birebir olarak ele almak istiyorsanız Apple mağazasına gitmeniz gerekecektir. Bunun için Genius Bar’ı ziyaret et seçeneğine tıklamalısınız.

Öncelikle rezervasyon yapabilmeniz için Apple hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Apple hesabınıza giriş yaptıktan sonra konumunuzu işaretlemelisiniz. Sonrasında Apple size mağazaların bulunduğu pinli bir harita ile karşılaşacaksınız. Ardından size en yakın olan randevu alanını seçebilirsiniz.

Şimdi ise mağazanın uygun zaman dilimine bakmalısınız. Rezervasyon yapmayı düşündüğünüz tarihin üzerine tıklayın ve sonrasında rezervasyonunuzu onaylayın.

Artık işlemleriniz bitti! Randevunuz hazır.

Apple Store Üzerinden Genius Bar Randevusu Alma

Genius Bar randevusu almak için Apple Store’da kullanabilirsiniz. Öncelikle Apple Store uygulamasını indirin. Sonrasında cihazınızın gezinti menüsünde bulunan mağazalar seçeneğine tıklayın. (Apple Logosu)

Size en yakın mesafede olan mağazayı bulabilmek için bulunduğunuz şehri yazın ve gitmek istediğiniz Apple mağazasına dokunun.

Sizin için uygun olan saat ve takvimi seçin. Ayrıca eğer uygun bir zaman bulamadıysanız, mağazayı değiştir seçeneğine tıklayarak farklı mağazalara göz atabilirsiniz.

Artık her şey sizin için uygunsa “Reserve” seçeneğinin üzerine tıklayın. Son olarak işlemi onaylamanız için Apple ID şifrenizi girmeniz gerekecek ve ardından randevunuzu iOS cihazınızın takvim uygulamasının içerisine ekleyebilmesi için onay ekranı sunulacak.

Artık işleminiz bitti! Genius Bar randevunuz oluşturuldu. O zaman size şunu hatırlatalım: Efor Teknik’ten randevu almak istediğiniz zamanda aynı profesyonelliği ve kolaylığı deneyimleyebilirsiniz.