iPhone’unuzu sık sık bir yerde unutuyor ya da telefonunuzun yerini bulabilmek için sık sık arkadaşlarınızdan destek aldığınız oluyor mu? Eğer bir Apple Watch’ınız varsa artık bu konuda tedirgin olmanıza gerek yok. Apple Watch’ınızın ping özelliği sayesinde telefonunuzun yerini kolaylıkla bulabilirsiniz.

Apple Watch’ınızın ping özelliğini kullanabilmeniz için Apple Watch’ınızın telefonunuza wifi ya da bluetooth ağı ile bağlı olması gerekiyor. iPhone’unuza ping atabilmek için yüzünün altından yukarı doğru kaydırmanız gerekiyor. Ardından sol tarafın en üstünde yeşil bir görüntü ile karşılaşırsınız. Bu iPhone’ununuzun bağlandığının işaretidir. iPhone’ununuz bağlandıktan sonra ‘’Pinging iPhone’’ butonuna tıklamalısınız. Bu işaret size iPhone’ununuzu bulmanıza yardımcı olacak ve bir takım sesler çıkaracaktır. Telefonunuzu bulana kadar Pinging iPhone butonuna basabilirsiniz.

iPhone’ununuz Apple Watch’ınızın kapsama alanının dışında olabilir. O zaman ise devreye iCloud girer. Herhangi bir tarayıcının gizli sekme bölümünden iCloud.com adresine giderek Apple kimliğinizi ve şifrenizi yazarak giriş yapmalısınız.

NOT: Windows’da ‘’iPhone Bul’’ özelliği Chrome, Internet Expolerer 11, Microsoft Edge’de sadece gizli pencerede çalışır.

iPhone bul uygulamasının üzerine tıklayın.

iPhone bul uygulaması telefonunuzun lokasyonuna bakmaya başlar.

Haritada o anda telefonunuzun nerede olduğu gösterilir.

Haritada bulunan tarayıcı penceresinde ‘’Tüm Aygıtlar’’ butonuna tıklamalısınız. Ardından cihazınızı seçmelisiniz.

Cihazınızı seçtikten hemen sonra açılan pencerede telefonunuzun size ne kadar mesafede olduğunu görebilirsiniz.

NOT: Telefonuz çalındıysa eğer iCloud’da yer alan ‘’Kayıp Mod’’ özelliğini devreye sokabilirsiniz. ‘’Kayıp Mod’’ özelliği sayesinde cihazınız kilitlenir ve telefonunuzda bulunan bilgilerinize kimse erişemez.