Apple, 2019’da iPod Touch’ı güncelledi. iPad Touch’ın teknik özelliklerine bazı özel dokunuşlar yaptı.

Neler Değişti? Neler Değişmedi?

iPod Touch’taki maksimum depolama alanı 128 GB’tan 256 GB’a yükseltildi. Apple, işlemcisini A10 Fusion yonga setine yükseltti. iPod Touch’ın ihtiyaç duyduğu bazı performans güncellemelerin yanı sıra bu güncelleme İOS 13 için destek sağlar. Altıncı nesil iPod Touch, gelecek olan İOS güncellemesini desteklemeyecektir. İOS güncellemesi, Apple’ın yeni abonelik hizmeti olan Apple Arcade‘i de beraberinde getirecek. Apple’ın oyun abonelik hizmeti Arcade’i de destekleyen iPod ile birlikte 100’den fazla oyuna erişmek mümkün. Bu yüzden bundan yararlanmak iPod Touch için önemli. Bu güncellemelerin haricinde Touch ID ve Face ID güncellemesi yapılmadı. iPod Touch modelinde son nesil 8MP arka kamera, son nesil 1.2 ön kamera kullanıldı.

Bu cihaza gerçekten kimin ihtiyaç duyduğunu, kimlerin bu cihazı satın aldığını bir düşünelim. iPod Touch, çocuklar için, kurumsal şirketler için, akıllı evlerde oturan kişilerin ev denetleyicisi adına iPod Touch kullandığını söyleyebiliriz.

iPod Touch’ı tercih eden bu kitleler için dokunma kimliği veya yüz kimliği kesinlikle bir olmazsa olmaz değildir. Yine bunun yanında ultra güçlü kameralar da bir olmazsa olmaz değildir. iPod Touch’ın kullanıcılarına sunmadığı tek alan, güçlü bir oyun cihazı isteyenler için etkileyici bir oyun performansı sunamaması. Bu şekilde bir şey isteyen kullanıcılar konsolu seçebilir veya bir iPhone tercih edebilirler.

Apple’ın, iPad Touch için yaptığı tüm bu yenilikler bu çağ için gerekli olduğu anlamına geliyor. iPad Touch, dış yüzey olarak oldukça ince ve birçok kullanıcıya hitap eden, çok fazla saklama alanı bulunan, orta düzey giriş seviyesi bir cihaz.

iPod Touch Fiyatı

iPad Touch 6 farklı renklerde satılıyor. Renkleri ise şu şekilde: Pembe, mavi, gümüş, uzay grisi, altın ve kırmızı. Bu iPod Touch’ların fiyatları ise şu şekilde:

32 GB – 1.599 TL

128 – 2.499 TL

256 – 3.399 TL